Заповніть анкету на сайті
Дочекайтеся схвалення заявки
Отримайте гроші зручним способом
Способи отримання позики
Visa, MasterCard
Чому ми?
Ми допомагаємо з мікрокредитом навіть із поганою кредитною історією, тому 4 з 5 клієнтів повертаються до нас
Кредит під 0%
Безвідсотковий кредит онлайн на карту – пропозиція, в яку складно повірити. Адже ми звикли, що безкоштовний сир буває точно не там, де нам раді та хочуть допомогти. Проте кредитні компанії і навіть деякі банки чесно дають позичальникам гроші і не просять за користування ними нічого, принаймні у вигляді відсотків, що нараховуються протягом терміну кредитування. Давайте розберемося, чому їм це вигідно і як ви зможете серед численних пропозицій обрати той кредит під 0%, що не призведе до кабали і не обернеться зіпсованою кредитною історією.
Зміст:
- Навіщо МФО видають кредити під 0%
- Як відрізнити чесну МФО від шахрайської
- Вимоги МФО до позичальників
- Мікропозики – це законно
- Як нараховують відсотки
- Як отримати кредит на карту
Навіщо МФО видають кредити під 0%
Попри те, наскільки простим здається процес отримання кредиту, перш ніж щось заповнювати і підписувати корисно як мінімум уважно вивчити інформацію про позикодавця. Кожен агрегатор або каталог мікрофінансових організацій збирає пропозиції позик з інтернету, щоб допомогти людям, які потребують цієї інформації, знайти її в одному місці. При цьому якість пропозицій не перевіряється, цим повинні займатися ті, хто збирається взяти гроші в борг – це в їхніх інтересах.
Кредит онлайн під 0 відсотків можуть пропонувати як нормальні компанії, так і шахраї. Підозріло вигідна для позичальника пропозиція – не показник того, що кредитор шахрай. Видавати безвідсоткові позики без поручителів і застави вигідно, хоч це і не очевидно.
Наприклад, перший кредит під 0 відсотків на карту робить людину лояльним клієнтом і тим, хто в разі чого рекомендує сервіс знайомим. Також свій заробіток позикодавець може отримати, пропонуючи додаткові послуги. Зауважте, пропонуючи, а не нав’язуючи, згідно із законом від непотрібних опцій можна відмовитися і це не повинно стати причиною у відмові в кредиті.
Як відрізнити чесну МФО від шахрайської
Під час вибору сервісу, якому ви передасте персональні дані в обмін на можливість отримати позику на короткий термін, треба дивитися на три ключові моменти:
- реєстраційну інформацію про юридичну особу;
- відгуки клієнтів на сторонніх майданчиках;
- текст договору про надання фінансових послуг.
В Україні кредитні компанії працюють у правовому полі і не порушують закон. Але не обов’язково бути легальною МФО для створення сайту в інтернеті та залучення на нього людей, зацікавлених в отриманні позики. Тому не заповнюйте анкету відразу, як потрапляєте на сайт із пропозицією отримати позику під 0 відсотків за 3 хвилини. Спочатку переконайтеся, що компанія легальна: є справжньою юридичною особою та має ліцензію. Ці дані завжди є на сайті, а перевірити їхню реальність допоможе будь-яка пошукова система.
Зрозуміло, що коли гроші потрібні терміново, вивчати відгуки та коментарі немає часу. Але все ж для власної безпеки дайте собі буквально 10 хвилин на те, щоб переглянути коментарі на популярних майданчиках з відгуками та оглядами думки інших людей з приводу обраної МФО. Довіряти їм беззастережно теж не потрібно, але звернути увагу варто.
Не підписуйте договір, поки не вивчите всі прописані в ньому умови. Підписанням договору на кредит під 0 відсотків на карту вважається введення на сайті коду, отриманого в смс-підтвердженні від сервісу. Щойно ви його введете, ви погодитеся на все, що перераховано в договорі. Тож спочатку переконайтеся, що кожен його пункт вас влаштовує.
Вимоги МФО до позичальників
Реклама мікропозик зазвичай виглядає так, ніби компанії готові роздавати гроші безкоштовно всім без розбору. Зрозуміло, що це не так. Перед тим, як схвалити заявку і перевести суму на картку позичальникові, кредитні компанії перевіряють його платоспроможність за допомогою аналізу анкет і спеціальних скорингових сервісів.
Базові вимоги до позичальника:
- вік від 21 року до 65 років, іноді діапазон ширший;
- наявність постійної реєстрації;
- банківська картка і номер мобільного телефону, зареєстровані на громадянина, який запитує позику.
Зустрічаються пропозиції, що діють, зокрема, для іноземців з чинною посвідкою на проживання та реєстрацією за місцем перебування. Але зазвичай від таких позичальників вимагають підтвердження доходу та інформацію про місце роботи. Це дещо ускладнює отримання позики, тому що тіньовий ринок зайнятості в нашій країні все ще існує і не всі працюють офіційно.
Мікропозики – це законно
Ринок мікрокредитів сформувався майже 10 років тому, але досі багато хто вважає його тіньовим і шахрайським. Насправді ж позикодавці, готові видавати невеликі позики на короткий термін, працюють у законодавчому полі країни і платять податки.
Договори з мікрофінансовими організаціями мають юридичну силу. Відповідно, якщо не виконувати свої зобов’язання за таким договором, інша сторона має право звернутися до суду. Найімовірніше, вона так і зробить, якщо позичальник відмовиться платити кредит та ігноруватиме спроби позикодавця зв’язатися з ним телефоном та іншими способами.
Кредит під 0.01% або взагалі безплатно – це також законно, якщо як слід оформлено з юридичного погляду. Розмір відсотків за надані послуги встановлює той, хто їх надає. Якщо МФО готова ризикнути своїми грошима і дати якомусь громадянину гроші без відсотків за користування сумою, вона має на це право. Але також вона має право встановити умови на такий кредит, наприклад, додати в послугу платні опції або обмежити коло осіб, кому така пропозиція буде доступна.
Раз кредит під 0.1% – це законно, то і не давати його всім без розбору теж законне право сервісу, що заробляє на судах. Відповідно, сама наявність на сайті пропозиції про нереально вигідний кредит не гарантує того, що його видадуть. Тому завжди корисно мати запасний план на випадок відмови – надсилати запити до кількох МФО та обирати серед них варіант із найвигіднішою пропозицією, якщо схвалять кілька.
Скільки грошей дадуть під 0% і на який термін
Вище вже згадувалося, що бізнес сам вирішує скільки грошей давати, на яких умовах і кому. Тому можна сказати, що “в середньому по лікарні” МФО дають до 20 000 грн на термін до 30 днів. Але фактично терміни кредитування – від 1 дня до кількох років, а суми починаються від тисячі гривень. Причому найвищий попит саме на невеликі суми, адже саме “якоїсь тисячі” часто не вистачає для вирішення раптово виниклих фінансових проблем.
В анкеті на кредит корисно вказувати суму більшу, ніж потрібно. У такому разі є шанс отримати зустрічну пропозицію на меншу суму з більш вигідними умовами. Тобто, якщо ви спочатку попросите видати 5 тисяч під 0% на місяць, вам можуть запропонувати 3 тисячі, але на більший термін. Такі сервіси залишають простір для торгів в обидва боки, який за грамотного застосування дасть змогу отримати вигідний і юридично чистий договір. Такі в банках не дають, зате МФО готові йти назустріч клієнтам.
Чому відмовляють у мікропозиках і кому їх взагалі ніколи не видають
Мікрокредитні компанії зацікавлені в отриманні прибутку. Логічно, що давати гроші тим, хто їх точно не поверне, їм не вигідно. Що ж стосується безвідсоткових кредитів, то їх явно нерентабельно схвалювати разовим клієнтам – тим, хто потенційно не потребує повторної позики.
Гроші в борг швидше за все не дадуть тому, чия анкета явно вкаже на його неплатоспроможність. У людини з високим стабільним доходом і відсутністю матеріальних проблем також шанси на отримання нижчі, ніж у обтяженої іпотекою людини, яка регулярно використовує кредитні продукти.
Однозначно не варто і намагатися заповнювати заявку, якщо немає чинного документа і постійної реєстрації. Навіть те, що в рекламних публікаціях МФО пропонує позичити кожному, хто звернувся, без гарантій повернення переказ на карту не зроблять. Тож коли гроші потрібні терміново, але паспорт прострочений і потребує заміни, починати потрібно з переоформлення документа, і тільки потім запитувати кошти.
Кредити не дають запеклим боржникам. Тут варто заглибитися, щоб розібратися з різницею понять “завзятий боржник” і “людина із зіпсованою кредитною історією”. Боржниками вважають тих, хто просто зараз на момент надсилання заявки має непогашені борги. Причому ці борги мають бути проблемними, наприклад, якщо заявник не відповідає на дзвінки позикодавця і той змушений звертатися до суду. З такими людьми жодна пристойна компанія зв’язуватися не стане.
Погана кредитна історія рідко береться до уваги під час ухвалення рішення щодо видачі позики на короткий термін. Скорингові сервіси повідомляють, що у громадянина, якого перевіряють, низький кредитний рейтинг. Але МФО бере це до уваги тільки у виняткових випадках. Адже проблеми з рейтингом – це не показник неплатоспроможності в моменті. Можливо, людина в минулому вчасно не змогла внести платіж за іпотекою або споживчим кредитом. Зараз же ситуація докорінно змінилася. Можна сказати, що кредитори довіряють людям більше, ніж великі банки.
Коли на заявку прийшла відмова, не зайвим буде переконатися, що її надіслано без помилок. Поширена ситуація: у поспіху неправильно введено номер паспорта, через що автоматична перевірка вважає запит підозрілим і миттєво відмовляє у видачі грошей. Виходить, що оператор таку анкету навіть не побачить через автоматичний програмний фільтр спроб отримати гроші на фіктивні або чужі документи. У такому разі, якщо дійсно побачите помилку, є сенс повторити запит або зв’язатися з менеджером для вирішення проблеми.
Як нараховують відсотки
Оскільки йдеться про нульовий кредит, то обговорювати питання нарахування відсотків не має сенсу. А ось ще раз згадати про пені та штрафи – саме час.
Припустимо, ви вирішуєте взяти 10 тисяч гривень на 10 днів під нуль відсотків. Сервіс запит схвалює, адже ви новий клієнт, у вас немає наміру не платити і нормальна кредитна історія. Ось тільки до моменту повернення виявляється, що грошей на руках немає і потрібно ще трохи часу. У такому разі відсотки з вас не вимагатимуть, а ось оштрафувати мають повне право.
Скільки штрафу і переплати буде за непогашеним у строк за умовами договору кредитом під нуль відсотків – залежить від сервісу, який його видав. Якщо ви уважно читали договір перед тим, як підписувати, ви обізнані про суми штрафу та інші умови. Якщо ні, значить це стане неприємним сюрпризом. У будь-якому разі, платити доведеться.
Як отримати кредит на карту
З відсотками в безвідсоткових кредитах усе просто – їх немає. Але як отримати такий кредит? Не всім зрозуміло, яким чином гроші надходять на картку і як їх потім повертати, щоб дотриматися всіх умов і не залишитися в боржниках через власну неуважність.
Для оформлення позики під відсотки або без них підійде картка будь-якого банку. Коли представник пропонує оформити якусь конкретну картку, справа пахне обманом. Річ у тім, що безпосередньо з банками МФО не працюють і ніяк не пов’язані. Відповідно їм не особливо то й важливо, куди відправляти позику і звідки потім чекати її повернення.
Картка бажано має бути не кредитною. Позикодавцю байдуже, а ось позичальникові користуватися грошима з дебетової картки часто в рази вигідніше: нижчі відсотки, немає комісій тощо. Деякі банки видають не іменні дебетові картки без комісій за оформлення і щомісячної плати за користування. Причому дають їх усім, якщо такої немає – оформити її справа п’яти хвилин. Для отримання знадобиться тільки паспорт.
Під час заповнення анкети у поле з платіжними реквізитами потрібно вводити тільки номер картки. Жодні коди, пін-коди, csv і терміни дії для зарахування на карту позики не потрібні. Сам факт того, що в заявці вимагають ввести щось із перерахованого, є ознакою спроби шахрайства. Будьте уважні до того, що і куди передаєте.
Що робити, якщо немає грошей повернути борг
Життя непередбачуване. Може бути й так, що до моменту повернення найвигіднішого безвідсоткового кредиту віддати навіть основну суму – проблема. Що ж робити в такій ситуації, щоб не зіткнутися з проблемами?
Кредитні організації працюють у рамках закону, а тому мають право за договором отримати свої гроші назад в обумовлені терміни. Зрозуміло, вони дзвонитимуть і вимагатимуть повернення. Але якщо гроші взяти ніде, можна спробувати скористатися можливістю рефінансування або продовжити терміни погашення.
Рефінансування за своєю суттю є отриманням нової позики для погашення наявної. Наприклад, у вас є борг у розмірі 10 тисяч. Під час рефінансування вам запропонують підписати договір про взяття кредиту на 10 тисяч, який відразу переведуть на погашення наявного боргу. Погашати потрібно вже нову позику на її умовах. Це дасть час – відстрочку на те, щоб заробити потрібну суму.
Продовження терміну погашення – альтернативна рефінансуванню послуга. У разі продовження вам також буде потрібно підписати інший договір. Тільки в цьому випадку він закріплюватиме умови продовження термінів повернення на умовах виплати фіксованої суми – платежу за опцію продовження.
Який з варіантів вигідніший – складно сказати однозначно, тому що різні компанії встановлюють різні умови для обох опцій. Одна запропонує вигідне рефінансування, інша – продовження. Потрібно дивитися умови і порівнювати. А ось чого точно не варто робити, так це ховатися від позикодавця.
Кошмарні історії про колекторів, які погрожують боржникам фізичною розправою, залишилися в минулому. Сьогоднішні кредитні сервіси в разі неотримання виплат просто звертаються до суду і стягують належне в рамках чинного законодавства. Держава і суди повністю на їхньому боці, адже позичальник сам підписує договір і погоджується на пропоновані умови.
Запросити продовження кредиту або іншим чином спробувати домовитися з МФО завжди вигідніше, ніж доводити справу до суду або продажу боргу колекторському агентству. У разі програшу судової справи, крім боргу, потрібно буде сплатити також судові витрати. Та й борг до моменту, поки пройдуть всі розгляди, неодмінно зросте. З усього виходить, що найкращий вихід при фінансових труднощах на момент дати погашення кредиту – шукати спільну мову з кредитором і не заганяти самого себе в боргову яму.
500+
клієнтів на день
30+
партнерів
200 тис.
заявок опрацьовано
Запитання-відповіді
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
Заповніть анкету, отримайте схвалення, виберіть кредит, отримайте гроші обраним способом.
ЯК ПОГАСИТИ МІКРОКРЕДИТ?
Ви можете погасити мікрокредит готівкою, платежем з банківської картки, банківським переказом.
ЯК ОТРИМАТИ ГРОШІ?
Позику Ви можете отримати на картку або готівкою після схвалення заявки.
ЯК ПІДІБРАТИ МІКРОКРЕДИТ?
Виберіть підходящий варіант зі списку, перейдіть на сайт МФО і дотримуйтесь інструкцій на сайті.
ГЕОГРАФІЯ СЕРВІСУ?
Працюємо на всій території України крім тимчасово окупованих територій.